Sika

SIKA

Švajčiarska firma Sika je jedným z lídrov na stavebnom trhu v technologických postupoch a komplexných systémových riešeniach stavieb od základov až po strechu. Firma už od roku 1910 poskytuje kvalifikované služby a trvalé hodnoty pre zákazníkov. Obchodné aktivity spoločnosti sa zameriavajú na oblasti špeciálnych chemických materiálov : tesnenia, lepenia, tlmenia, spevňovania a ochrany. Typickými výrobkami sú prísady na výrobu betónu, hydroizolácie, izolácie striech, podlahy, tmelenie a lepenie, sanácie a ochrana betónu, priemyselné lepidlá a tmely.

Globálna spoločnosť s výrobnými a obchodnými spoločnosťami podniká v 97 krajinách sveta a neustále zvyšuje svoj podiel na trhu po celom svete. Má pobočky v Európe, Južnej Amerike a v Ázii.  Ako výrobca špeciálnych chemikálií v stavebníctve a priemysle uvádza na trh svoje produkty nielen pre tradičný trh stavebnej chémie, ale aj pre automobilový priemysel. Je špecialistom v hydroizolačných fóliách.

Zameriava sa na bezpečnosť, kvalitu, férové jednanie, sociálnu angažovanosť a zodpovedný rast. Zvýšením trvanlivosti a zlepšením energetickej aj materiálovej efektivity firma minimalizuje dopad na životné prostredie. Má vlastný silný a nezávislý výskum a vývoj. Včasná identifikácia potrieb zákazníka, inovácie a ustavičný vývoj nových kvalitných produktov umožňuje ponúknuť najlepšie riešenia. V roku 2014 Sika registrovala 70 patentov a zverejnila 72 vynálezov.

V roku 2010 Sika oslávila 100 rokov od svojho založenia. Svoje podnikanie začala výrobou a predajom prísad na ochranu a čistenie žuly a prísad do hydroizolačných mált. Švajčiarske národné dráhy použili Sika prísady na hydroizolácie viac ako 67 tunelov nielen v oblasti Gotthard. Počas druhej svetovej vojny firma Sika dodávala svoje prísady na výrobu bunkrov, ale aj na výrobu betónových lodí na prepravu vojnového materiálu. Jedno-komponentové, elastické polyuretánové lepidlo Sikaflex, vyvinuté už v roku 1968, sa stalo bestsellerom a predáva sa dodnes.

Pripravili sme pre vás výrobky stavebnej chémie a priemyselných tmelov Sika potrebné pre vašu terasu. Vyberte si z rozsiahleho portfólia Sika vynikajúce elastické tmely a lepidlá, ktoré splnia vaše požiadavky. V ponuke máme pre vás aj  fasádne tmely, odolné tmely na podlahy ako aj univerzálne lepidlá v interiéri a na lepenie parkiet.

Trojuholník Sika je symbolom inovácie, moderných technológií a technologickej kompetencie. Vyskúšajte bojový pokrik, takzvaný Sika Spirit, ktorý sa používa dodnes. Je pre zamestnancov prejav solidarity a optimizmu.

 

 

 

 

 

HORE