Krásne terasy Twinson v certifikovanom bezpečí

Hľadáte skutočne bezpečné riešenie terasy pre ploché strechy rodinného domu? Alebo hľadáte elegantné a zároveň bezpečné podlahy do výrobných priestorov? Riešením sú terasy z drevoplastového materiálu Twinson.

Všetky terasové systémy Twinson, v kolekciách Terrace, Terrace Massive i Terrace Massive Pro, prešli skúškou odolnosti voči požiaru. Ide o skúšku odolnosti voči pôsobeniu vonkajšieho požiaru BROOF (t1).  Tento certifikát doposiaľ získal iba jediný kompozitný drevoplastový (WPC) materiál – Twinson.

Pri návrhu povrchov plochých striech je okrem perfektného dizajnu práve odolnosť proti požiaru jedným z kľúčových faktorov pri ich výbere. Terasy z materiálu Twinson odolávajú sálavému teplu i odlietavajúcim iskrám,  bránia  šíreniu sa požiaru. Aj vďaka udelenému certifikátu môžete výrobky z materiálu Twinson bez obáv  použiť na strešné terasy a balkóny, dokonca aj vo výrobných priestoroch*.

Skúška správania sa striech pri pôsobení vonkajšieho požiaru sa riadi podľa pôvodnej európskej normy ČSN EN 13501-5, ktorá má stanovený presný postup testovania.

Ako skúška odolnosti voči pôsobeniu vonkajšieho požiaru vyzerá?
Zapáli sa 600 g drevenej vlny  umiestnenej v drôtenom koši. Počas horenia i po spálení vlny sa podľa zvolených kritérií hodnotí napr. stupeň poškodenia povrchu strechy. Povrch nesmie horieť, tlieť, z povrchu nesmú odpadávať žiadne čiastočky konštrukcie. Kritériá sú oveľa náročnejšie ako pri skúške materiálov „spomaľujúcich horenie“. Materiál Twinson ich splnil a certifikát získal.

Výrobca myslí aj na vaše bezpečie. Zdrsneným povrchom garantuje odolnosť proti pošmyknutiu (R10/11).  Materiál Twinson je ekologický – obsahuje 50 % PVC, ktorý je plne recyklovateľný,  a 50 % borovicových pilín, ktoré pochádzajú z lesov s udržateľným hospodárením spĺňajúcich certifikáciu PEFC.

Ďalšou výhodou terasových systémov z materiálu Twinson je jednoduchá údržba, vysoká pevnosť a odolnosť voči pôsobeniu poveternostných vplyvov, drevokazných húb či hmyzu.  Výrobca si bez obáv môže dovoliť poskytnúť vám dlhoročnú záruku na materiál a to v trvaní    25 rokov.

Jedinečný dizajn produktov vo vzhľade, ktorý je takmer na nerozoznanie od prírodného dreva je už iba pomyselnou čerešničkou. Užívajte si krásne terasy Twinson v certifikovanom bezpečí.

*  Ide o výrobné priestory, ktoré sa nachádzajú mimo „požiarovo nebezpečný priestor“ napr. mimo okien či okolitých stavieb