Ako sa staráme o terasy z kompozitu

on
Categories: BLOG

Dostali sme tip priamo od výrobcu. Prezradíme vám, ako sa starať o terasy z kompozitu

Kompozitný materiál Twinson je ideálnou voľbou pre vašu terasu. Nevyžaduje veľké nároky na údržbu počas celej doby životnosti. Tá v prípade materiálu Twinson  nie je najkratšia. Výrobca vám poskytne záruku až 25 rokov! Zabudnite na lakovanie a náročnú výmenu poškodených dosiek.

Starostlivosť o terasu po inštalácii

Bezprostredne po inštalácii je dobré terasu očistiť od zvyškov po rezaní. Či už záhradnou hadicou alebo vysokotlakovým čističom. Zabránite tým poraneniu či poškodeniu terasy.
Pri inštalácii a presúvaní záhradného nábytku, grilu a iných ostrých predmetov, zabráňte zbytočnému poškriabaniu dosiek. Škrabance časom vyblednú, no vždy je lepšie im predchádzať správnou manipuláciou.

Čistenie škvŕn

Väčšinu nečistôt spôsobených prírodnými vplyvmi odstránite vysokotlakovým čističom.
Na škvrny od potravín, ktoré neobsahujú mastnotu alebo olej, napríklad škvrny od rozliatej kávy, vína či popadaných paradajok, použite intenzívny čistič terasových dosiek Twinson.  Doporučené dávkovanie je 3–4 vrchnáčiky roztoku na 1 liter vody. Pomocou mäkkej kefy ho stačí naniesť na škvrnu, dočistiť a opláchnuť vodou.
Opaľovací krém skončil nielen na vašej pokožke, ale aj na povrchu terasy? Na mastné  škvrny od tukov a olejov, akými sú maslo či opaľovacie krémy, je vhodný čistič Twinson O-Clean. Dodáva sa v spreji. Ten pretrepte, nastriekajte na škvrnu, nechajte chvíľku pôsobiť a opláchnite vodou. Jednoduché a rýchle.

Oddychujte bez obáv! Starostlivosť o terasy nebola nikdy jednoduchšia.